fbpx

moja grupa

Co komornik może legalnie odebrać z mojego domu lub miejsca pracy?

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by Zdjęcie profilowe marek kulik marek kulik 3 years, 3 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2241
  Zdjęcie profilowe marek kulik marek kulik 
  Participant

  Urzędnik ds. Egzekwowania prawa, zwykle znany jako komornik, może zostać wyznaczony przez twojego wierzyciela w celu odzyskania pieniędzy, które jesteś im winien. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić długu, komornik ma prawo przejąć kontrolę nad towarami sprzedawanymi w celu odzyskania pieniędzy dla twojego wierzyciela, ale musi mieć odpowiednie upoważnienie, na przykład nakaz kontroli lub nakaz. egzekucyjny. Mogą one przejąć kontrolę nad towarami, które zgromadzą wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie długu powiększonego o wszelkie odsetki, które mogły zostać dodane, jak również opłaty komornika. Twoje towary będą zazwyczaj sprzedawane na aukcji.

  Komornik nie może odebrać twojego towaru podczas pierwszej wizyty. Ich zadaniem jest skłonić cię do spłacenia długów. Dla nich jest o wiele łatwiej, jeśli po prostu płacisz pieniędzmi, czy to w całości, czy na raty, zamiast zabierać towary, a następnie je sprzedać. Podczas pierwszej wizyty mogą rozejrzeć się po domu lub posesji i sporządzić listę aktywów, które według nich na aukcji pokryją wartość długu. Pamiętaj, że mogą również zawierać przedmioty spoza domu lub lokalu, które należą do Ciebie lub firmy, np. Samochód. Pozycje na tej liście staną się towarami kontrolowanymi, co oznacza, że ​​nie możesz ich sprzedać, usunąć ani oddać. Zamiast odbierać kontrolowany towar, urzędnik sądowy może zabezpieczyć je w twoim obiekcie lub możesz je nadal używać podczas spłacania długu na podstawie umowy dotyczącej towarów kontrolowanych. Jeśli jednak zauważysz brak płatności, wrócą i zabiorą te towary.

  Istnieją przepisy regulujące, co komornik może i nie może zabrać ze swojego domu lub lokalu przedsiębiorstwa. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, długi przedsiębiorstw są traktowane tak samo jak długi osobiste. Z domu komornicy mogą zabrać przedmioty należące do ciebie, wszelkie przedmioty będące własnością wspólną, gotówkę, czeki lub inne przedmioty pieniężne, które możesz mieć, takie jak obligacje lub zastaw. Nie mogą brać przedmiotów wydzierżawionych, wypożyczonych lub przedmiotów należących do kogoś innego lub dziecka. Istnieją wyjątki, które obejmują wszystko, co jest niezbędne dla podstawowych potrzeb domowych, takie jak kuchenka, pralka lub meble. Mogą jednak przyjmować nieistotne przedmioty, takie jak zmywarka lub konsola do gier. Przedmioty używane osobiście do pracy, nauki lub edukacji, takie jak książki, narzędzia i komputery, są również zwolnione z podatku, ale tylko do wartości 1350 GBP.

  W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością urzędnik sądowy może przyjmować tylko przedmioty należące do firmy, a nie towary, które są dzierżawione lub kupione na raty. Ponieważ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym podmiotem prawnym, dyrektor nie będzie ścigany osobiście, chyba że podpisał osobiste gwarancje. Komornicy mogą wziąć pieniądze, zapasy, sprzęt biurowy lub maszyny. Może to być bardzo szkodliwe dla firmy i może zmusić ich do wycofania się z działalności, więc jeśli otrzymasz zawiadomienie od komornika, ważne jest, aby działać szybko, aby uregulować dług lub zasięgnąć profesjonalnej porady.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

©2022 by iPromise.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. | WWW: in

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account